Józefosław jest miejscowością przynależącą do gminy Piaseczno w powiecie piaseczyńskim, w województwie mazowieckim. Tereny Józefosławia usytuowane są przy południowej granicy Lasu Kabackiego, zaś atutem lokalizacji jest bliskość Warszawy – odległość do centrum stolicy wynosi zaledwie 15 km. Zamieszkuje tam obecnie ok. 7 tys. osób, lecz liczba ta wciąż wzrasta, toteż dynamicznie rozwija się nowoczesna zabudowa mieszkaniowa. Na obszarze Józefosławia występują zarówno domy jednorodzinne bądź wille, jak i niskie bloki. Architekturę mieszkaniową otacza malowniczy, zielony pejzaż, a mieszkańców przyciąga kameralny, zaciszny charakter miejsca. Główna arteria to ulica Wilanowska, w pobliżu której zlokalizowane jest Centrum Handlowe Józefosław (Marcredo Compact). Na terenie miejscowości Józefosław kursują autobusy warszawskiej komunikacji miejskiej.

Komunikacja

Miejscowość Józefosław przynależy do powiatu piaseczyńskiego w województwie mazowieckim i zlokalizowana jest przy południowej granicy Lasu Kabackiego, w odległości 15 km od centrum Warszawy. Atrakcyjna lokalizacja oraz zielone, zaciszne okolice czynią z tej podwarszawskiej wsi atrakcyjne miejsce zamieszkania dla ok. 7 tys. osób. Zabudowa mieszkaniowa: domy jednorodzinne, wille i nowoczesne niskie bloki, zaczyna stopniowo dominować nad obszarami rolniczymi. Rozwija się też sektor handlowo-usługowy, toteż mieści się tam Centrum Handlowe Marcredo Compact. W odległości 350 metrów od inwestycji Osiedle Awangarda znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny: KOMETY 01 (JÓZEFOSŁAW).

Edukacja

W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Jutrzenki znajduje się 30 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: PRZEDSZKOLE Niepubliczne IM KUBUSIA PUCHATKA w odległości 250 m, Przedszkole Niepubliczne Przyjaciele Kubusia w odległości 300 m oraz Szkoła Podstawowa na ul. kameralnej.

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu placówki, tj.: w odległości 300 m Elite Beauty Instytut Estetyki Kosmetycznej i Fryzjerstwa, w odległości 300 m Tuan Club, w odległości 300 m Tuan Day Spa.

Sklepy i usługi

W okolicy znajdują się sklepy: Fabryka pizzy w odległości 800 m, Pizzeria i restauracja „La favola” w odległości 900 m

Sport

W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się: Sekcja Jeździecka „Ami” w odległości 450 m, Pływalnia w odległości 1 150 m.